Przetrwałam:)

Ostatnie 3 dni spędziłam tylko na sokach. Nie był to mój pierwszy detox tego typu i wiem, że zdania na ten temat są podzielone, ale ja uwielbiam ten efekt i raz na jakiś czas chętnie przechodzę na tego typu detoxy. Celowo używam tutaj słowa detox, a nie dieta, bo nie polecam nikomu porzucenie jedzenia do więcej niż 3 dni. Ja bynajmniej nigdy tego nie praktykowałam, więc jeśli macie jakieś doświadczenia, to śmiało piszcie tutaj w komentarzach, albo w wiadomościach na instagramie:)

Często słyszę też określenie „GŁODÓWKA” Moim zdaniem jest to zupełnie błędna interpretacja detoxów sokowych, bo sok to nie woda i kcal ma. Nie głodujemy. Ja piję 6 warzywno owocowych soków. Mało tego. Poszłam na łatwiznę i zamówiłam z soki z Healthy Food Catering. Tak:) oprócz diet pudełkowych są w cateringu dostępne soczki na cały dzień. Możecie sobie takie soki zamówić na dowolną ilość dni. Polecam na początek na jeden. Jeśli system się sprawdzi. Jeśli będziecie się dobrze czuć, to następnym razem zamówcie na 2/3 dni:) W związku z tym, że każdy sok jest warzywno-owocowy są one na tyle sycące, że nie jesteśmy głodni. Taka dieta ma ok 1000kcal. Tak naprawdę jesteśmy uzależnienie od żucia/gryzienia i to sprawia, że szybciej czujemy się nasyceni. Jeśli tego elementu brakuje zaczyna Nam się wydawać, że nic nie jadłam i jestem głodna, ale to jest błędne poczucie, bo niektóre soki mają do 400kcal. Ja po takich 3 dniach jestem totalnie naładowana energią. Czuję się lżejsza i zdrowsza. Wiem, że przez 3 dni nie zgubimy tłuszczu pijąc soki. Nawet jeśli na wadze widzimy 2/3 kg mniej to nie jest tłuszczyk. Tłuszczyk trzeba przepalić na treningu. Soki Nas oczyszczają, odtoksyniają i odświeżają Nasz układ trawienny. To bomby witaminowe, których nie sposób przyjąć w inny sposób. Nie bójcie się takich diet. Jeśli Nasz organizm jest w stanie sobie poradzić z alkoholem, bardzo wysoko przetworzonym i smażonym jedzeniem, ze świętami podczas których przyjmujemy spokojnie 5tys kcal dziennie, z tempem naszego życia, zanieczyszczeniami, to naprawdę nic mu się nie stanie jak zafundujecie mu dużą ilość witamin i antyoksydantów przez 1,2 lub 3 dni:)

Czy ta dieta jest odpowiednia dla mnie?
Tak jeśli:

szybko chcesz usunąć skutki złej diety

chcesz dostarczyć organizmowi serum substancji bioaktywnych

musisz zrewolucjonizować swoje nawyki żywieniowe

chcesz oczyścić swój organizm ze złogów i toksyn

musisz szybko uzupełnić niedobory witamin i składników mineralnych

pragniesz wspomóc redukcję cellulitu oraz przyśpieszyć swój metabolizm

odczuwasz ciągłe zmęczenie, stres, brak energii

widzisz pogorszenie się stanu swojej skóry i włosów

chcesz urozmaicić swoją regularną dietę o dodatkowe zdrowe koktajle

Zostawiam Wam link do Healthy Food Catering. Sprawdźcie sobie ofertę, a ja idę szykować śniadanie, bo mam ochotę coś zjeść:D 

Dobrego dnia:*