Wiele osób zastanawia się jaką suplementację powinna stosować. Suplementacja powinna być dobrana do Nas potrzeb. W idealnym świecie powinniśmy zrobić badania kwi i sprawdzić jakich witamin Nam brakuje. Pamiętajcie, że każdy organizm jest inny i każdy potrzebuje czegoś innego. To, że nasza koleżanka suplementuje witaminę B12 i twierdzi, że jej skóra wygląda dzięki temu lepiej, wcale nie oznacza, że u Nas efekt będzie taki sam.  Jest jednak grupa witamin, którą powinniśmy suplementować, ze względu na to, że ciężko je dostarczyć w prawidłowej ilości z pożywieniem. 

OMEGA 3

 – Kwasy tłuszczowe omega 3 nie są produkowane przez Nasz organizm, a są niezbędne dla rozwoju człowieka i utrzymania zdrowia. Możemy je oczywiście dostarczyć z pożywieniem to m.in ryby, oleje, orzechy, ale biorąc pod uwagę Naszą kulturę nie są to główne składniki naszej diety, więc ciężko jest je dostarczyć w odpowiedniej ilości. Najważniejszymi przedstawicielami są kwas (EPA) i kwas (DHA), które pełnią różne funkcje w organizmie.

Są one ważne dla funkcjonowania mózgu, serca i oczu. Kwasy tłuszczowe Omega-3 (DHA) są już ważne dla płodu w łonie matki, a następnie dla dziecka, ponieważ są one zaangażowane w rozwój mózgu i funkcji wzrokowych.

Ogólnie rzecz biorąc, EPA i DHA są zaangażowane w następujące procesy metaboliczne w organizmie:

  • Funkcja mózgu
  • Zobacz
  • Funkcja serca
  • Ciśnienie krwi
  • Lipidy we krwi

Dlatego zawsze warto mieć dobrej jakości suplement OMEGA 3, który suplementujemy codziennie. 

Olimp stworzył suplement w linii sportowej, który ma w składnie witaminy D3 + K2. 

WITAMINA  D3

Działanie witaminy D3 i sposób jej wytwarzania w organizmie

Witamina D3 może być produkowana przez sam organizm poprzez wchłanianie witaminy D ze słońca i dodawanie cholesterolu. Magnez jest również potrzebny w procesie konwersji witaminy D do D3. Jak wiemy w naszym położeniu geograficznym słońca mamy jak na lekarstwo, więc nasz organizm ma problemy z wytwarzaniem witaminy D3 w związku z tym prawie wszyscy w Europie cierpią z powodu niedoboru D3. Średnio tylko 20 % dziennego zapotrzebowania jest pokrywane przez żywność. Aby móc zaspokoić wystarczające zapotrzebowanie, cały organizm musiałby zatankować 3 – 4 godziny światła słonecznego dziennie. Jeśli tylko ręce i twarz nie są zakryte, to nie wystarczy. Zwłaszcza w zimie, kiedy słońce świeci tylko kilka godzin dziennie, organizm nie może wyprodukować wystarczającej ilości.

Pierwsze symptomy niedoboru to:

  • Trwałe poczucie słabości
  • Drżenie mięśni lub skurcze mięśni
  • Brak koncentracji
  • Kruche paznokcie

Ponieważ większość objawów nie pozwala na wyciągnięcie jednoznacznego wniosku o niedoborze witaminy D3, zazwyczaj nie ma możliwości określenia zawartości D3 za pomocą badania krwi. W przeciwieństwie np. do witaminy B witamina D3 jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, co oznacza, że jest ona przechowywana w organizmie po przedawkowaniu. Nie ma jednak znanej hiperwitaminozy, czyli pojawienia się objawów spowodowanych przedawkowaniem.  

DO CZEGO ORGANIZM POTRZEBUJE WITAMINY K?

Witamina K” nie odnosi się do pojedynczej witaminy, ale do grupy związków o podobnej podstawowej strukturze.

Witaminy K biorą udział w tworzeniu różnych składników budulcowych białka. Na przykład, są one zaangażowane w produkcję białek do koagulacji krwi i są ważne dla białek osocza krwi, nerek i kości. To również wyjaśnia wpływ witaminy K na chorobę kości “osteoporozę”. Badania wykazały, że kobiety z niskim spożyciem witaminy K mają również większe ryzyko złamań kości.

Niedobór witaminy K prowadzi do zaburzeń krzepnięcia krwi. Te widoczne i niewidoczne krwawienia mogą z kolei powodować niebezpieczne uszkodzenia wielu różnych organów i układów narządowych – od przewodu pokarmowego, skóry i błon śluzowych po nadnercza, wątrobę i mózg. Podając raz witaminę K do żył, można określić, czy zaburzenia krzepnięcia są spowodowane niedoborem witaminy K .

——> Wklejam tutaj link do mojego ulubionego suplementu z tej kategorii 

Pamiętajcie, że mam dla Was -20% zniżki na wszystko w sklepie Olimp. 

hasło – Biernatagata

W związku z tym, że wszyscy starają się teraz dbać o swoją ogólną odporność, a podczas kwarantanny widzę na swoich mediach społecznościowych, że instagram przepełniony jest domowymi treningami i aktywnością sportową, chcę Wam polecić jeszcze jeden suplement, który biorę każdego dnia do śniadania razem z Omega 3

Vita-Min Multiple Sport – To wysokie dawki najważniejszych mikroskładników dla sportowców, więc jeśli jesteście aktywni sportowo powinniście się zastanowić na Multiple. To najlepsze wsparcie dla każdego miłośnika sportu, bez względu na to, jaką uprawia aktywność fizyczną. Najlepiej łączyć to z Omega 3, bo witaminy rozpuszczają się właśnie w tłuszczach. Dlatego ja dla każdego niezdecydowanego, co powinien suplementować polecam właśnie taki zestaw. 

—–> Wklejam tutaj link do Vita- Min Multiple Sport

Suplementy Olimp są jakości farmaceutycznej, a przecież jeśli chodzi o nasze zdrowie chcemy wybierać najlepszej jakości produkty. 

Enjoy.

Zdrowia kochani 🙂