Przychodzę dzisiaj do Was odpowiedzieć na najczęściej zadawane mi pytanie na instagramie podczas kwarantanny. Co jest lepsze? Rowerek, czy orbitrek? 

Od kilku tygodni na moim instagramowym profilu każdego dnia o godz. 8.00 razem z Emilem Gankowskim prowadzimy live #ToureDeSalone . Łączymy się z Wami online, żeby wspólnie wykręcić poranne cardio. Rozmawiamy o rzeczach ważnych i mniej ważnych. Dajemy wskazówki dietetyczne, suplementacyjne, ale rozmawiamy też o pogodzie, świętach, wakacjach i innych przyjemniejszych rzeczach. Łączymy się z ludźmi na Live, żeby poznać osoby, z którymi kręcimy. Akcja bardzo fajnie się rozwija, dzięki czemu część z Was chcę dołączyć i kupić sobie swoje sprzęty do robienia cardio w domu. Prosicie mnie często o rade. Chcecie,  żebym doradziła, co jest skuteczniejsze. 

Rowerek? 

Orbitrek?

Odpowiedź jej dosyć ogólna. Wszystko jedno:D Intensywność treningu jest bardzo podobna. Jeśli chcemy wykorzystywać ten sprzęt do robienia cardio, to wszystko zależy od tego, co bardziej lubimy robić. Jeździć na rowerze? Czy biegać na orbitreku? Ja osobiście zdecydowanie wybieram rower. Od orbitreka kręci mi się w głowie 😉 Nie prawdą jest, że od rowerka stacjonarnego rosną mięśnie nóg. Nie ma takiej opcji, przy treningu 30min cardio. Moja babcia jeździła na rowerze całe życie, a nogi miała szczuplutkie jak przecinek, więc nie musicie się o to obawiać. Trening cardio ma za zadanie spalać nasz tłuszczyk i wyrabiać kondycję, tak samo jak orbitrek. Nie patrzcie na liczniki spalonych kcal, bo co firma, to inne przeliczniki. Dystans też jest raczej złudny, bardzo profesjonalne sprzęty są w stanie obliczyć ile przejechaliśmy, a rowerek „domowy” nie bierze pod uwagę np tego ile ważymy, więc te dane zaliczamy do „mniej więcej”. Oczywiście takie dane jeśli korzystamy z jednego sprzętu fajnie pokazują progress. Ja na początku kwarantanny jeździłam “mniej więcej” 17km dziennie, teraz w tym samym czasie przejeżdżam “mniej więcej” 20km:) Najważniejsze podczas takiego treningu jest trzymanie stałego tempa i regularność, to przynosi najlepsze efekty. Cardio najlepiej robić przez ok 30 min rano na czczo. Jeśli jesteśmy w trakcie kwarantanny, a jesteśmy, możecie cardio kręcić np. dwa razy dziennie, żeby utrzymać sylwetkę. Zapewniam, że efekty będą;) Sama widzę po sobie. 

To co? 

Kto zamawia sprzęt i dołącza do naszego #ToureDeSalone 

Na zdjęciach rowerek i orbitrek firmy Zipro. Porządne sprzęty, w bardzo rozsądnych cenach i co ważne dostępne w sprzedaży, bo z tego co wiem z obecnej sytuacji może być problem z zamówieniem rowerka. -> Wklejam link do strony Zipro. <-  Może się komuś przyda;)